8 SEO edutegurit - kodulehe otsingutulemuste optimeerimine

04.12.2019
8 SEO edutegurit - kodulehe otsingutulemuste optimeerimine

Kas oled kunagi mõelnud, miks on mõni veebileht Google otsingutulemustes esikohal, kuid mõne leiad alles mitme otsingulehe sirvimise käigus? Otsingutulemuste järjekord on otseselt seotud sellega, kui heaks Google otsingurobotid sinu kodulehe sisu hindavad. Tulemusi saab parandada otsingumootori optimeerimisega ehk SEO (Search Engine Optimization), mis on vajalik tegevus kodulehe positsiooni tõstmiseks Google, Bing või Yandex otsingutulemustes.

Kodulehe optimeerimine on meetmete kogum, mille eesmärk on saavutada võimalikult kõrge reiting orgaanilistes ehk maksmata otsingutulemustes ning meelitada lehele rohkem külastajaid ilma reklaami ostmata. Sinu kodulehe leitavus Google otsingumootoris mõjutab otseselt kodulehe külastajate arvu, seega ka potentsiaalsete klientide arvu ja müügitulemusi.

8 SEO edutegurit - mida kasutab Google kodulehe reitingu määramisel 2019. aastal?

Optimeerimise reeglid kehtestavad otsingumootorid. Igaüks neist kasutab ja uuendab regulaarselt oma järjestamise algoritme, mis koosnevad sadadest erinevatest teguritest. Paljud neist teguritest hoitakse salajas, kuid eksperdid HubSpot portaalist teavad, millised tegurid toovad veebilehe nähtavuse suurendamisel kõige rohkem kasu.

Allpool kirjeldame 8 olulisemat otsingumootorile optimeerimise faktorit, mis 2019. ja 2020. aastal olulised on:

Veebilehe arhitektuur ja URL struktuur

Üks olulisemaid tegureid, mille peale tasub erilist tähelepanu pöörata on saidi arhitektuur. Esiteks tuleb veebileht korraldada loogiliste teemade kaupa alamkategooriatesse. Näiteks, kui sinu blogi põhiteemaks on toiduvalmistamine ning jagad teistega oma retsepte, näidiseid ning uudiseid, siis tasub oma veebileht korraldada kolme alamkataloogi.

Samuti tuleb sul oma veebileht korraldada nii, et iga URL-aadressi taga on konkreetsed tekstiread e. slugs. Hea url retseptsi jagamiseks võiks olla selline: https://www.cookingdaily.com/how-to-make-tiramisu

Domeeni turvalisus

HTTP ehk HyperText Transfer Protocol on tänaseks ebaturvaliseks muutunud hüperteksti edastusprotokoll, mille kaudu server ja klient vahetavad üksteisega andmeid. Turvaline ja tänapäevane versioon on HTTPS, mille peale üle minnes krüptitakse edastatud andmed SSL ja TLS protokollide abil, mida ei saa ilma võtmeta dekrüpteerida.

Kuna Google eelistab usaldusväärseid lehti, siis HTTPS on üks teguritest, mis mõjutab positiivselt veebisaidi leitavust otsingutulemustes. See tähendab, et otsingu esiridades näeme peamiselt krüptimisega kaitstud veebilehti.

Lisateavet selle protokolli kohta saab meie blogipostitusest: Kui oluline on kodulehe jaoks HTTPS´ile üleminek?

Sissetulevad lingid

Sissetulevad lingid e. hüperlingid viitavad sinu lehele teistest interneti allikatest, mistõttu mõjutavad nad sinu kohta Google edetabelis märkimisväärselt.

Välistelt veebisaitidelt saabuvad lingid ütlevad Google'ile, et sinu kodulehe sisu on inimeste jaoks piisavalt oluline ja usaldusväärne, et sellele viidata ja klikkida. See on usaldusfaktor, mida Google hindab kõrgelt, ja mida rohkem ta usaldab sinu poole linkivat kodulehte, seda suurem on sissetuleva lingi mõju sinu veebilehe reitingule.

Teema valimine

Just õige ja spetsiifiline teemavalik aitab panna kodulehele usaldusväärse aluse ning võimalikult kaua otsingutulemuste tipus püsida. Mida rohkem sa konkreetsel teemal sisu avaldad, seda kõrgemini Google iga temaatilise postituse sisu hindab.

Märksõna eesmärk

Märksõnade optimeerimine on üks tähtsamaid tegureid sinu veebilehe SEO-strateegias. Kui varem otsis Google kodulehelt kõige rohkem märksõna vasteid, siis nüüd on see muutunud. Nüüd kuvatakse esiridades neid kodulehti, mis vastavad kõige paremini otsitava märksõna eesmärgile.

Varesema näidise põhjal tähendab see, et kui koduleht soovib saada märksõnaga „tiramisu valmistamine“ head reitingut, ei piisa sellest, et see fraas ilmub artiklis tihti, vaid artiklis peavad esinema ka tiramisu koostisosad, kust neid osta saab jne. ehk kõik info, mida lugejad võiksid oma päringut Google´sse sisestades otsida.

Hea struktuuriga sisu

Hea sisuteksti struktuur sisaldab erinevaid pealkirju ja alapealkirju, aidates inimesel kiiresti ja hõlpsalt oma küsimustele vastuseid leida ning mõista. See sisaldab ka markereid, nummerdatud loendeid, selgitavaid pilte ja hästi viidatud uuringuid - kõik see aitab lugejatel sinu pakutavat teavet hõlpsamini lahti harutada. Google´ile see meeldib.

Metasildid

Metasildid on samuti üks tähtsamaid SEO taktikaid kodulehe otsitulemustes kõrgele kohale saamiseks, kuna metasildid aitavad Google’il kindlaks teha lehe konkreetse eesmärgi. Olemas on erinevat tüüpi metasilte, mis peaksid sisaldama märksõnu ja teemaga seotud fraase:

  • Lehe pealkiri – tavaliselt on see sinu artikli põhiteema, mis paigutatakse „Title“ täägi sisse.
  • Alternatiivne pildi tekst – kuna Google ei oska veel hästi pilte lugeda ja indekseerida, siis on talle piltide sisust aru saamisel abiks selgitav tekst ehk alternatiivne silt „alt“.
  • Meta kirjeldus – lühike tekstirida, mida kuvatakse Google otsingutulemustes iga lingi all.

Lehe kiirus

Kui sinu koduleht laeb alla kolme sekundi, peab Google seda piisavalt kiireks. Lehe laadimiskiirust mõjutavad mitme tegurid, nt: erinevat tüüpi ja suurusega fondid, tihendamata pildid jne, kuid üldiselt: mida kiirem on sait, seda kõrgem on selle positsioon Google’is.

Miks vajab koduleht SEO optimeerimist?

Kui lähiminevikus kasutati internetti peamiselt teabe otsimiseks, siis tänaseks on ta muutnud võimsaks turundusvahendiks ja müügikohaks. Hea näide on veebipoodide buum, mis näitab, et kui kasutada mõistlikult kõiki olemasolevaid interneti-tehnoloogiad, siis toob see veebisaitide omanikele stabiilset müüki ja kasumit. E-kaubanduse osakaal on pidevas kasvus ning isegi kauplustes kohapeal sooritatud ostude klienditeekond saab enamikel juhtudel alguse just internetist.

Kodulehe optimeerimine on kasulik kõigile ettevõtetele, kuna see on üks soodsamaid ja parimaid viise klientideni jõudmiseks. SEO parendab kodulehe positsiooni Google otsitulemustes ning seeläbi kuulevad sinu ettevõtest senisest palju enamad potentsiaalsed kliendid.

Statistika näitab, et internetikasutajate arv on endiselt pidevalt kasvav, mis tähendab, et sajad või tuhanded inimesed otsivad iga päev sinu kaupu ja teenuseid internetist. Võidavad need firmad, kelle kodulehed Google otsingus paremini välja tulevad. Mida kõrgem on saidi positsioon otsingutulemustes, seda külastatum see on. Mida populaarsem on veebileht, seda rohkem on firmal potentsiaalseid kliente!

Kui soovid ka oma kodulehe tulemusi Google otsingutulemustes parandada, siis pakume oma klientidele SEO optimeerimise teenust, mis aitab su kodulehele rohkem külastajaid tuua.