.com domeenide müügi petuskeem

26.11.2019
.com domeenide müügi petuskeem

Mitmed kliendid on pöördunud meie poole murega, et saavad oma .EE lõpulise kodulehe e-postile ähvardava sisuga müügipakkumise .COM lõpulise domeeni registreerimiseks. Kas peaks selle domeeni igaks juhuks ära ostma? Tegemist on petliku ja ebaausa müügipakkumisega, mis kasutab ära heausksete ettevõtjate teadmatust veebimaailmast. Pakkumise kira sisu on täies mahus avaldatud artikli lõpus.

Miks on tegemist petukirjaga?

  • Antud e-kiri on saadetud masspostitusena paljudele .ee domeeninime omavatele firmadele. Keegi ei ole teinud neile domeeninimedele järsku korraga registreerimistaotlusi, nagu DNS Estonia poolses kirjas väidetakse. Seega algab kiri juba valeinfo ja ähvardusega.
  • Ühelgi domeene registreerival ettevõttel ei ole kohustust (ega ka õigust) teavitada ega pakkuda esmast registreerimise õigust kolmandatele osapooltele. Domeenide registreerimisel kehtib esmase registreerija õigus ning kõik kaubamärgi õigustest tulenevad vaidlused lahendatakse vajadusel hiljem kohtu teel.
  • Domeeninimesid registreeritakse vaikimisi 1 aastaks, kuigi petukiri väidab kohustust 10-aastaseks registreeringuks ning küsib selle eest 199,50 €.
  • DNS Estonia spam pakkumises on .com domeeni aastatasu 19,95 €, mis on enam kui 2x kallim turuhinnast. Näiteks Zone keskkonnas maksab .com domeeni aastane registreerimine 8,80 € +KM.

Kui sul siiski on vaja .com domeeninime

Ilmselgelt üritab kaval härra Artjom Rebane DNS Estonia OÜ´st heausksetele ettevõtjatele maha müüa toodet, mida neil vaja ei ole. Kui kliendile oleks oma firma .com domeen oluline, oleks see kliendil juba registreeritud. Ometi tekitab millestki ilma jäämise kartus inimestes ostusoovi, muuhulgas neile ebavajalike asjade ostuks. Ärge sattuge selle ebaausaid ja valelikke müügivõtteid kasutava petukirja ohvriks.

Kui teile siiski tundub, et oleks hea mõte ka oma ettevõtte .com lõpulist domeeni omada, siis registreerige see oma serverihaldaja juures, kus saate seda teha 1 aastaks ja DNS Estoniaga võrreldes poole soodsamalt. Näiteks www.zone.com keskkonnas on täna .com domeeni registreerimise hind 8,80 €, www.veebimajutus.ee keskkonnas 8,75 €.

Leviva spam kirja näidis:

Austatud härra/proua!

Saime taotluse registreerida veebileht www.XYZ.com. Meie süsteemide alusel kuulub Teile www.XYZ.ee. Sellel võivad olla Teile tulevikus kaugeleulatuvad tagajärjed. Seega on meie kohus Teiega ühendust võtta, et pakkuda Teile esmast registreerimise õigust. See tähendab, et keeldume muu osapoole ja veebilehe taotlusest seoses lehega:

www.XYZ.com

Pärast kokkulepet seostame selle veebilehe aadressiga:

www.XYZ.ee

See tähendab, et Teil on domeeninime asjus esmane otsustusõigus hilisemate probleemide ennetamiseks.

Tavaliselt oleme kohustatud registreerima domeeninime ja kaitsma seda 10 aastat. .COM domeeni aastamaks on 19.95€. See tähendab ühekordset makset summas 199.50€. Pärast seostamist ühendatakse kogu .COM domeeni läbiv internetiliiklus Teie praeguse domeeni ja veebilehega. See võtab aega kuni 24 tundi. See domeeninimi on siis saadav üle kogu maailma. Muu osapool saab keelduva vastuse ja ei saa enam kasutada Teie domeeninime.

Oluline teave:

       saate ühekordse arve käibemaksuta summas 199.50€ 10 aasta tingimuse eest.
       Seda lepingut saab tühistada igal ajal pärast üht lepinguaastat. Ülejäänud aastate eest makstud summa tagastatakse Teie pangakontole.

Kui nõustute meie pakkumisega, saatke leping e-kirja teel 48 tunni vältel pärast kõnealuse e-kirja kättesaamist. Vastuses sellele e-kirjale mainige oma nime, aadressi, käibemaksunumbrit.

Pärastpoole saadame muule osapoolele keelduva vastuse ja seejärel lõpetame seostamise. Saate kinnituse ja kogu vajaliku teabe e-kirja teel samal päeval.

Parimate soovidega

Artjom Rebane
www.dnsestonia.org