Mailiserveri vahetus

08.01.2007

2006. aasta detsembrikuus vahetasime välja UQ Software mailiserveri. Seoses rämpsposti (spämmkirjade) massilise levikuga oli vaja nende tõkestamiseks mailiserveri parendusi. Peale olukorra analüüsi pidasime parimaks variandiks uue mailiserveri hankimist ning konfigureerimist.

Uues serveris on installeeritud kaasaegsed spam-vastased programmid ja viirustõrjed, mis aitavad klientide postkaste kaitsta. Kõikidel klientidel on nüüd ise võimalus määrata, kui lihtsate või keeruliste reeglite järgi kirjad rämpspostiks tembeldatakse. Mida tugevamad reeglid, seda vähem rämpskirju postkasti jõuab, kuid samas tekib ka oht, et mõni asjalik kiri ekslikult rämpspostiks tembeldatakse. Mida nõrgemad reeglid, seda vähem kirju rämpspostiks tembeldatakse, kuid võib olla kindlam ka selles, et vajalikud kirjad ekslikult rämpsukasti ei lähe.

Kõik kasutajate koodid jäid seoses serverivahetusega endiseks. Mõningatel juhtudel võib siiski postkastidega probleeme esineda. Kui kellelgi on probleeme oma e-postkastidega, siis andke meile sellest teada ning me lahendame need. Vabandame, kui muudatused kellegile ebamugavusi valmistasid.