Uued .ee domeenireeglid

02.07.2010

Alates 5. juulist jõustub Eestis uus domeenireeglite kord, mis muudab .ee domeenide registreerimise ja omamise reegleid. Allolev jutt on mõeldud kõigile, kes omavad .ee domeeninime või soovivad uut .ee domeeninime registreerida.

Kui teil on juba .ee domeeninimi

Uue korra järgi muutuvad kõik .ee lõpulised domeenid tasuliseks ning neid saab registreerida 1 aasta kaupa. AlignSoft hoolitseb teie domeeni eest ning annab täpselt teada, kuidas toimida uuele süsteemile üleminekul. Uuele süsteemile üleminekul kehtib 6 kuuline üleminekuperiood, mis tähendab, et kohe ei pea midagi tegema.

Mis edasi saab?

 • KOHE EI PEA MIDAGI TEGEMA - me hoolitseme selle eest, et meie klientide domeenid saaks õigeaegselt uuele süsteemile üle viidud ning saadame vastavad juhtnöörid.
 • AlignSoft saadab õigel hetkel oma klientidele täpsed juhtnöörid - millal, mida ja kuidas teha.
 • Teie registreerite domeeni uue süsteemi järgi täpsete juhtnööride järgi.
 • .ee domeeni registreerimise aastatasu hakkab olema 390.- krooni.

Kui te soovite registreerida uut (või mitut) .ee domeeninime

Uue korra järgi tohivad .ee domeeninimesid registreerida ettevõtted, eraisikud ja välisriigi era- või juriidilised isikud. Kõigil on võimalus registreerida mitu .ee domeeninime. Vana korra järgi tohtis igal ettevõttel olla vaid 1 .ee domeeninimi.

Mis edasi saab?

 • Võtke meiega ühendust ning teavitage millist domeeninime registreerida soovite.
 • Me kontrollime, kas soovitud domeen on vaba ning saadame digiallkirjastamiseks eeltäidetud domeeni registreerimise avalduse
 • Teie allkirjastate digitaalselt avalduse (kui digiallkiri ei ole võimalik, võite tulla allkirjastamisele ka meie kontoritesse Tallinnas, Võrus, Tartus või Valgas)
 • Edastame avalduse Eesti Interneti Sihtasutusele domeeni registreerimiseks
 • Ongi uus domeen olemas!

Põhiline, mis muutub võrreldes varasemaga?

 • .ee domeenid muutuvad tasuliseks - seni oli .ee domeenide registreerimine tasuta teenus. Alates 05. juulist on .ee domeeni 1 aasta maksumus 390.- krooni. See hind on domeeni registreerimistasu ning ei sisalda serveriteenust, mille hind AlignSoft klientidele on 39.- krooni/kuu/domeen.
 • .ee domeene võib registreerida piiramatult - seni oli lubatud .ee domeeni registreerida vaid asutustele ning igale asutusele üks domeen. Uue korra järgi saavad .ee domeene registreerida kõik soovijad - asutused, eraisikud ja välismaised isikud (kui neil on Eesti isikukoodiga administratiivne kontaktisik). Piiratud ei ole ka registreeritud domeenide arv, s.t. igaüks võib registreerida mitu .ee lõpulist domeeninime.
 • domeene saab registreerida vaid allkirjastatud avalduse alusel - seni sai domeene registreerida kasvõi telfoni teel või e-maili teel. Uue korra järgi peab iga registritoiming toimuma allkirjastatud tahteavalduse alusel (NB! ettevõtte puhul omavad allkirjaõigust vaid B-kaardile kantud juhatuse liikmed või allkirjastatud volikirja alusel ettevõtte esindusõigust omavad isikud). Allkirjastamiseks on vaid kaks võimalust: digiallkirjaga (eelistatud) või meie kontorites Tallinnas, Võrus, Tartus või Valgas (kaasa võtta isikut tõendav dokument).
 • domeenide registreeringut tuleb uuendada iga-aastaselt - seni kehtis domeeni registreering tähtajatult või firma kustutamiseni äriregistrist. Uue korra järgi tuleb domeeni registreeringut uuendada igal aastal. Hakkame sellest oma kliente teavitama, kui selleks õige aeg saabuma hakkab. Igal aastal tuleb tasuda ka registreerimistasu.

Täpsed reeglid leiate siit